ניתוח להסרת הרחם

ניתוח להסרת הרחם נקרא כריתת רחם. כריתת רחם נעשית מסיבות רבות, כולל סרטן, שרירנים, אנדומטריוזיס וצניחת רחם. בחלק זה נדבר על הצורך בכריתת רחם. נדון בסיבות לכריתת רחם וכיצד היא נעשית. הצורך בכריתת רחם יכול להיגרם על ידי דברים רבים ושונים כמו סרטן, שרירנים, אנדומטריוזיס או צניחת רחם. כריתת רחם מבוצעת על ידי גינקולוג מיילד ונמשכת כ-30 דקות עד שעה, תלוי באיזה סוג הפרוצדורה את מבצעת. המנתח יעשה חתך בבטן התחתונה שלך או בנרתיק שלך, תלוי באיזו דרך הם רוצים לגשת לרחם שלך, ואז הוא יסיר אותו באמצעות מכשירים כירורגיים. לאחר מכן המנתח יסגור את החתך

הניתוח להסרת הרחם נקרא כריתת רחם

כריתת רחם היא הליך כירורגי להסרת הרחם מגוף האישה. זה יכול לשמש גם לטיפול בסרטן הרחם, שרירנים ברחם או מצבים אחרים של הרחם. הניתוח יכול להיעשות בדרכים שונות, אך לעיתים קרובות הוא כולל הוצאת כל האיבר מתוך הגוף ולאחר מכן סגירת חלל הבטן באמצעות תפרים או סיכות ניתוח. ניתוח זה נחשב לניתוח גדול ואין להקל בו ראש. אם אתה שוקל כריתת רחם, חשוב שתדבר עם הרופא שלך על כל האפשרויות והסיכונים שלך לפני קבלת החלטות. ניתוח להסרת הרחם הוא סוג של ניתוח גינקולוגי בו מסירים את הרחם מגוף האישה. זה נקרא גם כריתת רחם או כריתת שריר. ישנן סיבות רבות לכך שמישהו יצטרך להסיר את הרחם שלו. סיבות אלו יכולות לכלול: סרטן, שרירנים, אנדומטריוזיס, מחלות דלקתיות באגן ועוד. ניתוח להסרת הרחם יכול להיעשות בדרכים שונות בהתאם לצרכים הספציפיים של המטופלת ולמצבה הבריאותי. הדרך הנפוצה ביותר היא באמצעות חתך בבטן עם הליך כירורגי הנקרא לפרוטומיה. דרך נוספת פחות שכיחה להסרת הרחם היא באמצעות ניתוח נרתיק הנקרא כריתת רחם נרתיקית או כריתת שריר הרחם. זמן ההחלמה של ניתוח זה משתנה בהתאם לאופן ביצועו, אך בדרך כלל נע בין 3-6 שבועות לפני החזרה לעבודה ועד 6 חודשים לפני החזרה לפעילות מינית.

ישנם סוגים רבים ושונים של ניתוחי כריתת רחם

כריתת רחם היא הליך כירורגי שמסיר את הרחם. הוא מבוצע לטיפול במצבי רחם, כגון שרירנים, סרטן ואנדומטריוזיס. הניתוח יכול להתבצע באמצעות חתך בבטן או בנרתיק. החתך בבטן הוא השכיח יותר מבין שתי האפשרויות מכיוון שהוא מספק גישה טובה יותר לרחם ולאיברי אגן אחרים. ניתן להסיר את הרחם גם באמצעות ניתוח לפרוסקופי הכולל חתכים קטנים בבטן והחדרת מצלמה לחלל הגוף. בעבר, נשים שרוצות להביא ילד לעולם ולא להמשיך לקבל מחזור נאלצו לאמץ או להשתמש ברחם מלאכותי. הסיבה לכך הייתה שניתוח רחם לא היה אפשרי. אך כעת, עם התקדמות הטכנולוגיה והטכניקות הניתוחיות, ניתן לנשים לעבור את הניתוח הזה ולהימנע ממחזור. הרחם הוא חלק עיקרי ממערכת הרבייה הנשית. זה המקום שבו העובר מתפתח בהריון וממנו זורם דם הווסת במהלך הווסת. בגלל חשיבותו, נשים רבות מעוניינות להסירו על מנת להפסיק את הווסת לחלוטין או מסיבות אחרות כמו טיפול בסרטן. ניתוח זה מבוצע על מנת לטפל במצבים רפואיים. זה כולל שרירנים ברחם, סרטן הרחם ואנדומטריוזיס. הרחם הוא איבר חלול בצורת אגס, והוא ממוקם באגן הנשי. יש לו שני תפקידים עיקריים: הוא מספק מרחב לצמיחת העובר במהלך ההריון, והוא מייצר הורמונים השולטים במחזור החודשי.

שתפו פוסט זה
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email