מתיחת בטן עליונה – מה זה, איך עושים את זה ולמי זה מיועד?

כל אחד ואחת מאיתנו חולמים שיהיה להם בטן שטוחה, חלקה, אשר תייצר להם מראה חטוב ויפה. לצערנו עם הגיל התנאים להיווצרות בטן כזו משתנים ולא פעם נעלמים, ואז נוצרים עודפי שומן ועור שלא ניתן להעלים ולהסיר בקלות רבה.

אנחנו נוהגים לחשוב שבעזרת דיאטה, שינוי תזונתי יחד עם פעילות גופנית, אפשר להוריד עודפי שומן בכל אזור בגוף ולשמור על מראה חטוב ויפה. אך זה לא תמיד כך. ישנם אזורים בגוף שקשה מאוד עד בלתי אפשרי להסיר מהם שומן, ויתרה מזו, עם הגיל זה הופך להיות הרבה יותר קשה, הן פיזית והן מנטאלית. אנחנו מתרגלים לדברים מסוימים, אין לנו את הזמן והיכולת לוותר עליהם, בשביל לשמור על משקל גוף ועל מראה צעיר ורענן.

לשמחתנו ישנם פתרונות שונים שיכולים לעזור לנו להתמודד עם מצב זה. אחד הפתרונות היעילים והטובים ביותר הוא ניתוח מתיחת בטן ובפרט ניתוח מתיחת בטן עליונה, קרי ניתוח שמיועד אך ורק לאזור הבטן העליון בו מצטברים לא פעם עודפי שומן ועור שיש להסיר.

מה זה ניתוח מתיחת בטן עליונה

ניתוח מתיחת בטן עליונה, הוא ניתוח כירורגי פשוט יחסית שמטרתו להסיר עודפי שומן ועור שהצטברו בחלק העליון של בטן, ולאחר מכן למתוח את הבטן ולהדק את סיבי השרירים כך שהבטן תהיה מתוחה. בשלב הסופי של הניתוח, המנתח ידאג למתוח את העור על פני הבטן, באופן כזה שיתאים למידות ולהיקף הבטן החדש, כך שהיא תיראה חטובה ומתוחה.

ניתוח מתיחת בטן עליונה הוא ניתוח שמתייחס כאמור רק לחלק העליון של הבטן, אך באופן טבעי הוא יכול להשפיע על המראה של הבטן כולה. צריך לומר, שבכל מקרה, לפני שנכנסים לניתוח כזה, הרי שהמנתח יבדוק את המצב של המנותח ואם יהיה צורך הוא ימליץ לו לעבור ניתוח מתיחת בטן מלאה, אלא אם אפשר להסתפק בניתוח מתיחת בטן עליונה בלבד.

למי זה יכול להתאים ומתי נכון לעשות את זה?

ניתוח מתיחת בטן עליונה יכול להתאים לגברים ולנשים המתמודדים עם עודפי עור ושומן בחלק העליון של הבטן, באופן כזה שלא ניתן להסיר אותם בצורה אחרת, קרי בעזרת דיאטה או בכל צורה אחרת. למשל, נשים אחרי הריונות ולידות, גברים שצוברים עודפי עור ושומן עם הגיל, בשני המקרים זה יכול לשרת אותם.

חשוב לציין, ישנה שיטה של מתיחת בטן ללא ניתוח, גם עבור החלק העליון, אך אז זה יתבצע בעיקר באזור מסוים במסגרת טיפול עודפי עור נקודתיים ולא דווקא בדברים משמעותיים. לכן, לא תמיד הרופא ימליץ על סוג טיפול זה ואם הנושא יעלה, אזי שהוא ידאג להסביר למנותח מה ההבדל בין שיטת האופציות ומדוע ניתוח עדיף בעיניו.

 

שתפו פוסט זה
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email