המרכז לבריאות

אימון אישי – איך זה יכול לשרת ספורטאים מקצועניים וחובבנים

פעילות ספורטיבית מקצועית או חובבנית, מכל סוג שהוא, היא דבר מאוד מהנה, בריא וטוב, אך היא יכולה לייצר הרבה מאוד מתחים, לחצים, ולהשפיע על ההתנהלות שלנו האישית שלנו ביום יום ובכלל.

הרבה מאוד ספורטאים מקצועיים מתמודדים עם לחצים לא פשוטים שמשפיעים על התפקוד שלהם, ובוודאי על היכולת שלהם לעמוד במטרות וביעדים ולהשיג את התוצאה אותה הם שואפים להשיג. זה נכון גם לגבי ספורטאים חובבנים שלוקחים ברצינות את הפעילות שהם עושים, בין אם מדובר בתחרויות ריצה, שחייה, רכיבה על אופניים או כל פעילות אחרת שכוללת אימונים ותחרויות.

מי שיכול לעזור בהקשר זה הרבה פעמים הוא מומחה בתחום של אימון אישי בכלל ובפרט אימון אישי לספורטאים. מדובר על איש מקצוע שלמד את התחום של אימון אישי והתמחה בעבודה עם ספורטאים. במקרים רבים מדובר באיש מקצוע שעוסק בעצמו בספורט באופן חובבני ומכאן שהוא מכיר את הצרכים של הספורטאים, יודע באילו תנאים הם פועלים, ועם אילו לחצים וחרדות הם מתמודדים.

אימון אישי באופן כללי, הוא תחום שנועד לעזור לאנשים להגיע ליעדים ולמטרות שלהם, תוך שימוש נכון במשאבים שעומדים לרשותם, שימוש נכון ביתרונות שלהם ויכולת להתמודד עם חסרונות, מגרעות ודברים אחרים שיכולים להשפיע עליהם. באמצעות אימון אישי אפשר לשפר מאוד את דרכי ההתנהלות ולהגיע לתוצאות הרבה יותר טובות.

 

למה ספורטאים זקוקים לאימון אישי?

היום אנחנו יודעים שחלק בלתי נפרד מהמעטפת של כל ספורטאי מקצועי או חובב, הוא גם מאמן אישי שמתעסק בצד המנטאלי, בצד הנפשי. ישנם ספורטאים שבוחרים לעבוד עם פסיכולוג, אך זה לא חובה אפשר בהחלט להשתמש בשירותיו של מאמן אישי שמכיר את עולם הספורט, יודע לעבוד עם ספורטאים ויכול לספק להם את הכלים הרלוונטיים עבורם.

ספורטאים זקוקים לעבודה של אימון אישי, מאחר והם מתמודדים עם הרבה מאוד לחצים שיכולים להשפיע על ההתנהלות שלהם באימונים ובתחרויות. ספורטאים מעצם טבעם הם מאוד תחרותיים, רוצים תמיד להצליח ולא תמיד מצליחים להתמודד עם חוסר הצלחה, כפי שהם לא תמיד מצליחים להתמודד עם שגרה שאיננה כוללת אימונים ותחרויות או עם מצב בו הגוף שלהם איננו מסוגל לתת את מה שהוא נתן כשהיו צעירים יותר. כל אחד מהדברים הנ"ל, יכול להיות מטופל בצורה כזו או אחרת על ידי מאמן אישי.

 

איך עובדים עם מאמן אישי?

בשביל לעבוד עם מאמן אישי בצורה נכונה, צריך להגדיר את המטרות והיעדים של האימון, למה בדיוק זקוק הספורטאי, במה הוא מתקשה ואיך הוא רוצה שהמאמן יעזור לו. לאט לאט המאמן יקבע תוכנית אימונים, פגישות, שיחות, כולל בטלפון ובהודעות בסלולר, וכך הם יקבעו תוכנית פעולה כיצד לעזור לספורטאי להתמודד ולהגשים בסופו של דבר את המטרות שלו.

Exit mobile version